by | २९ पुष २०७५, आईतवार २२:२९ | बिषेश समाचार | 0 comments

 

हङकङ ।

प्याराग्लाइडिङ गर्न गएका १० चिनियाँमध्ये ४४ वर्षीय प्याट्रीक चेउङ पाँच दिनदेखि बेपत्ता छन्।लान्ताउ टापु स्थित सुन्दर स्थल सनसेट पिक ९ताई तुङ सान० मा प्याराग्लाइडिङ गर्न गएका थिए।दुईबजे तिर आकाशमा कावा खाईरहेको उनलाई अचानक आएको शक्तिशाली हावाको झोका र बाक्लो कुहिरोले बेपत्ता बनाएको अनुमान गरिएको छ। अन्य तीन ग्लाईडरहरुले आपतकालीन अवतरण गरेका थिए।

साथीहरु अवतरण गरेर भेला भै सक्दा पनि प्याट्रीक देखा नपरे पछि आपतकालीन उद्दार टोलीहरु द्वारा सोही बेलुकी साढे बाट खोजीकार्य शुरु भएको थियो।

हङकङ प्याराग्लाईडिङ एसोसिएसनका ४० ग्लाईडरहरु, सरकारी हेलिकप्टर, गोताखोरहरु, एयर ड्रोनहरु, प्रहरी, फायर सर्भिस, सिभिल एड सर्भिसका अधिकारीहरु सहित सय भन्दा सम्मिलित टोलीले आकाश, जमिन र समुद्र र सम्भावित सबै ठाउमा खोजी कार्य जारी राखेको छ।बुधबार बाट उसको मोबाईलको सिग्नल समेत टुटेको उद्दारमा सङ्लग्न प्रहरिले बताएको छ। सम्भवत ब्याट्री सकिएको अनुमान गरिएको छ। 

उक्त दिन आसपासका गाउका केही ब्यक्तिहरुले भिडियो क्लिप र फोटोहरु समेत लिएका भ्याएका थिए। उक्त क्लिपमा एक प्याराग्लाईडर बादलमा हराएको थियो। त्यो सम्भावित प्याट्रीक हुन सक्ने अनुमान गरिएको छ।कम्युटर सम्बन्धि ट्रेडिङ व्यवसाय गर्ने प्याट्रीकको स्कुटर अझै पार्किङ मै छ। उनको श्रीमती व्यापारको शिलशिलामा हङकङ बाहिर गए पनि उक्त घटना सुने लगत्तै हङकङ फर्किएकी छिन। ग्लाईडिङ गर्दा दृष्यपान गर्न सकिने सुन्दर भुदृष्य, हरियाली जङ्गल, सुन्दर समुद्री तट को कारण हङकङमा प्याराग्लाईडिङ निकै लोकप्रिय छ।

HTML Comment Box is loading comments...

About The Author

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Local Business Column

जानकारीकाेलागि यो पनि

Consulate General of Hong KOng

Hong Kong Immirgation

All in one online Booking

CONTACT US FOR ADVERTISE

Nepali Music Video