कोशेली संवाददाता
१९ बैशाख ०७४

नेपाली महिला संघको आयोजना तथा हिन्दू मन्दिर,हङ्कङ्को समन्वयमा तीन सातादेखि नियमित संचालन गरिएको भाषण तथा उद्घोषण तालिम अभियानको समापन गरिएको छ। हङ्कङ,यमुताइस्थित कम्युनिटी हलमा “नेतृत्व तथा व्यक्तित्व बिकासका लागि भाषण तथा उद्घोषण कला” सम्बन्धि एक दिने नि:शुल्क कार्यशाला संचालन पछि इच्छुक संस्थाका प्रतिनिधिहरूलाई समेटी तालिम अभियान संचालन गरिएको थियो ।

हङ्कङस्थित नमोबुद्ध क्लब हलमा आयोजित समापन कार्यक्रममा नेपाली महाबाणिज्य दूत कमल प्रसाद भट्टराईले तालिममा सभागी २४ जना सहभागीलाई प्रमाण पत्र प्रदान गर्नुभयो। सो अवसरमा आयोजक तथा प्रशिक्षार्थीहरूले प्रशिक्षक दवाडीलाई सम्मान गरेका थिए । समापन कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख अतिथी महाबाणिज्यदूत भट्टराईले अनुभवी प्रशिक्षक र मिहिनेती प्रशिक्षार्थीका कारण छोटो अवधिमा उल्लेख्य प्रगति भएकोमा खुसी ब्यक्त गर्नुभयो। उहाँले कुशल बक्ता सहित कुशल ब्यबस्थापक तथा नेतृत्वकर्ता हुन सबैलाई आग्रह पनि गर्नुभयो।

 

हङ्कङ्को ब्यस्त जीवनशैलीमा तालिम संचालन गर्नु निकै चुनौतीपूर्ण रहेको उल्लेख गर्दै आयोजक नेपाली महिला संघकी अध्यक्ष टीका गुरुङ्ले कुशल प्रशिक्षण शैलीबाट आकर्षित भएकाले मात्र सम्भव भएको बताउनुभयो ।उहाँले तालिममा सहभागी प्रायः कुनै न कुनै संस्थाकै नेतृत्वकर्ता भएकाले आगामी दिनमा संस्थागत क्रियाकलापलाई राम्रोसंग ब्यबस्थापन गर्न यो तालीम उपयोगी बनेको पनि उल्लेख गर्नुभयो।

प्रशिक्षक दवाडीले हङकङमा पछिल्लो समय नेपालीहरूको नेतृत्वमा विभिन्न संघ संस्था खुल्ने र तिनका अगुवाइमा विभिन्न कार्यक्रम संचालन हुने क्रम बढेकाले यस तालिमले ठूलो टेवा पुग्ने आफूले बिश्वास लिएको बताउनुभयो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *